Arkadiusz Jadczak

O autorze

Arkadiusz Jadczak – urodzony 1.02.1973 roku w Żyrardowie. Mieszka i pracuje w Łodzi. Absolwent III edycji dwuletniego Studium scenariopisarskiego „Wytwórnia Scenariuszy” przy Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie . Uczestnik programu developmentowego Akcelerator StoryLab.pro: filmy mikrobudżetowe: 2019. Autor dwóch scenariuszy filmów fabularnych: „Stary drań” (60′) i „Pod kontrolą” (90′). Pisze scenariusze filmowe, teksty dramaturgiczne, opowiadania i bajki.

W 1999 roku nominowany do międzynarodowej Nagrody im. Krzysztofa Kieślowskiego (Prix Kieślowski) za scenariusz filmu krótkometrażowego „Schody do nieba” (4′). W tym samym roku otrzymał wyróżnienie w dziedzinie dramatu w III Ogólnopolskim Konkursie Dramaturgicznym „My – na progu nowego wieku” za sztukę: „Wigilia z wariatem”, zorganizowanym przez Śródmiejskie Forum Kultury i Teatr „77” w Łodzi.

2 lipca 2000 roku odbyła się w Polskim Radio (Oddział w Poznaniu) premiera słuchowiska “Historia pewnego garnituru” (według jego sztuki “Historia pewnego garnituru albo ballada o mistrzu Berkanie”). Adaptacja i reżyseria: Robert Mirzyński, realizacja: Irena Goszczyńska, w rolach głównych: Witold Dębicki i Szymon Bobrowski.

Prowadzi także blog DramatySceniczne.pl o dramatopisarstwie.

Kontakt:

arek (at) jadczak . net

gsm: +48 729 066 168

FacebookTwitterInstagram | Pinterest | SoundCloud | Wattpad