wykładowcy

Studium Scenariuszowe w Łodzi

W styczniu 2024 rozpocznie działalność Studium Scenariuszowe w Łodzi.

Wśród wykładowców znajdą się: Feliks Falk, Andrzej Bart, Paweł Maślona, Rafał Bryll, Andrzej Kuciłła, Sławomir Kalwinek, Igor Mertyn, Sławomir Fijałkowski, Marcin Bałczewski i Mateusz Sidor.

Zajęcia prowadzone w formie warsztatowej odbywać się będą od 21 stycznia do 25 maja 2024 w Hubie Kultury Kino – Galeria Charlie przy ul. Piotrkowskiej 203/205 w Łodzi. W trakcie 11. trzydniowych (piątek-niedziela) zjazdów uczestnicy będą mieli okazję do spotkania ze znanymi filmowcami i autorami scenariuszy. Poznają także pod opieką profesjonalistów podstawowe techniki scenariuszowe oraz zasady konstrukcji i tworzenia scenariusza fabularnego oraz dokumentalnego.

Podczas sesji stacjonarnych odbywać się będą również bloki zajęć poświęcone zagadnieniom okołoscenariuszowym. Kadra wykładowców duży nacisk położy na wprowadzenie scenarzystów w realia rynku filmowego w Polsce. Na spotkaniach pojawią się zaproszeni producenci, agenci sprzedaży i inni specjaliści z branży filmowej. Prowadzić oni będą wykłady i warsztaty poświęcone zagadnieniom takim jak prawo autorskie, negocjacje, komunikacja, współpraca z producentem. Zaplanowane są również zajęcia przygotowujące scenarzystów do pitchingu.

Studium zakończy konkurs na scenariusz filmu krótkometrażowego. Komisja w składzie: Jerzy Hoffman, Feliks Falk, Andrzej Bart wybierze jeden film, który zostanie wdrożony do produkcji przez START FILM.

Więcej o programie Studium oraz o wykładowcach można przeczytać na stronie START FILM.